Az eső által kirajzolt körvonalra egy olyan betongyűrűt terveztünk, amelyen a felirat esővíz hatására láthatóvá válik, a száradás során pedig eltűnik. Ez a jelenség utalás a hiányra, és az emlékezés dinamikájára is: az emlékmű változékonyságában élővé, újra és újra felismerhetővé válik
– akárcsak az emlékképek, amelyek időről időre felszínre kerülnek, majd átmenetileg újra elfelejtődnek.”
A Móricz Zsigmond körtéri emlékműről, Pelle Zita és Balázs Marcell műalkotásáról az alkotókkal és Nagy Tamás építésszel Hermann Veronika beszélget.
A beszélgetésre 2017.04.25-én (kedd) 19:30 és 20:30 között kerül majd sor.
A Balázs Marcell és Pelle Zita építészek tervei alapján elkészült az 1956-os szabadságharc és forradalom hatvanadik évfordulóján átadott emlékhely, egy speciális anyaggal burkolt betongyűrű, amely a körtéri Gomba épületét veszi körül. A gyűrűn a szabadságharcban aktívan szerepet vállaló Örkény István "Fohász Budapestért" című művének egy részlete olvasható. Az emlékhely különlegességét az adja, hogy a felirat esőben válik igazán láthatóvá. Az alkotók szerint a mai elidegenítő világban a fiatalok fejüket lehajtva közlekednek, viszont az esőben látva az idézetet, együttesen néznek fel, és válik így a felirat közösségteremtő erővé.
RE-volució - mi is az az '56? Könnyen megtalálsz bennünket a facebookon, ha IDE kattintasz.
A fotó forrása és a második idézet forrása: www.keruletunk.ujbuda.hu